Úvodní stránka :: Koníci :: Dovolená na ranči 28

Letectví Koníci Ostatní

Dovolená na Ranči 28

Ranch 28

V neděli 30.6.2013 celá naše pětičlenná rodinka vyrazila na pětidenní pobyt na Ranch 28 do Oldřiše u Jindřichova Hradce. Oba koníci, uchlácholeni, že jedou pouze na dovolenou, nastoupili předpisově do vozíku. Lukas pojal cestu jako možnost vydatně se občerstvit senem a hlavně nic nenechat Mie, která absolvovala teprve svou druhou cestu. Vojtík, který se také nechal předpisově naložit do auta, většinu cesty pro změnu prospal.
V pondělí ráno všem (asi kromě Vojtíka) došlo, že ta „dovolená“ nebude asi úplně dovolená. Zatímco Vojtík valnou část dne prodřímal v kočárku, my ostatní jsme se pěkně zapotili. Mie skončilo bezstarostné dětství a začala se připravovat na obsednutí a Lukas se nestačil divit, že místo 3x týdně vozí někoho na zádech 2x denně.

Práce s Miou probíhala v kruhovce. První den jsme pracovali ve volnosti na pocitu bezpečí, pauze a rytmu, druhý den pak už na vodítku, třetí den dostala poprvé dostihové sedlo bez třmenů, čtvrtý den pak už westernové sedlo a pátý den mě na ni Vašek Bořánek vysadil :o). Musím moc poděkovat Vaškovi, který pohlídal všechny důležité okamžiky a díky tomu vše proběhlo bez nejmenších problémů. Teď se už to „jen“ budeme snažit moc nepokazit…

Mio DR Charley obsedání

Fotky z obsedání Mii, vice ve fotogalerii.

Na Lukasovi jsme se obden střídali s Ladikem. Zatímco Lukas se po delší pauze v ježdění zase trošičku vrátil ke svým naučeným stereotypům ze závodění, já i Ladik jsme byli v sedle ztuhlí a Lukase brzdili, aby nám tolik v klusu neutíkal. Vašek nám dal hodně cenných typů, jak s Lukasem pracovat i jak pracovat na sobě, abychom se společně mohli posouvat pomaličku dál.

Luciano

Fotky z jizdárny s Lukasem, vice ve fotogalerii.

Pět dnů uteklo jako voda a v pátek odpoledne jsme vyrazili na cestu domů. Vojtík ji tentokrát pro jistotu prospal celou a Lukas nechal trošku sena i Mie (holt, kolektivní neštěstí sbližuje…).

Informace

Aktualizováno: 6.7.2013
Napsala: Věra Nováková Zachovalová